‘लकडाउन’ले सुनसान सर्लाही (फोटोफिचर)

बरहथवा बजार ।
बरहथवा बजार ।

हरिवन – कोरोना भाईरस (कोभिड–१९) को संक्रमणबाट बच्नका लागि सरकारले मंगलबार बिहानबाट गरेको लकडाउनका कारण सर्लाहीका बजार क्षेत्र पनि सुनसान बनेका छन् ।

लकडाउन पश्चात सदरमुकाम मलंगवा सहित हरिवन, लालबन्दी, बरहथवा, नवलपुर, ईश्वरपुर जस्ता ठूला व्यापारिक केन्द्रहरु सुनसान छन् । औषधी पसल, ग्याँस, दुध लगायत अत्यावश्यक बाहेकका सबै पसलहरु, सरकारी कार्यालय एवं अत्यावश्यक सामान बोकेका बाहेक यातायातका सम्पूर्ण साधन बन्द भएका छन् । बिहान केही समय पसल खोल्ने एवं सर्वसाधारणको बढी चहलपहल देखिएपनि दिउँसोबाट भने बजारहरु पूर्ण रुपमा सुनसान भएको छ ।

सर्लाहीका कतिपय बजारमा भने छिटफुट रुपमा मोटरसाईकल चलेको देखिन्छ । लकडाउनको अवज्ञा गर्नेलाई सुरक्षाकर्मीले सम्झाउने काम गरिरहेका छन् । पैदलयात्रीहरु हिडिरहेका देखिन्छन् । सरकारले अत्यावश्यक काम बाहेक घरबाहिर ननिस्कन आव्हान गरेको छ ।

ईश्वरपुरको बयलबास बजार ।

हरिवन सहित नगरपालिका एवं गाउँपालिकाले अत्यावश्यक काम बाहेक घरबाहिर ननिस्कन आव्हान सहित बजार एवं गाउँगाउँमा माईकिङ गराईरहेका छन् । बिहानीपख सदरमुकाम मलंगवा, लालबन्दी सहित बजारहरु पुरै खुलेको भएपनि सुरक्षाकर्मीले सम्झाउने तथा माईकिङ गरेर बन्द गराएका थिए ।

हरिवनको नयाँरोड बजार ।

जिल्लाभरका सबै बजार बन्द रहेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी मोहनबहादुर जिसीले जानकारी दिए । ‘जिल्ला स्थित सबै बजारहरु बन्द छन्’, जिसीले भने, ‘सुरक्षा निकायका प्रमुख सहित हाँमीले बिहानभर मलंगवा बजारमा अनुगमनका साथै स्थानीय बासिन्दा एवं व्यवसायीलाई सम्झाई बुझाई गरेका थियौं ।’

शंकरपुरको सोल्टी बजार ।

सोमबार साँझ सरकारले चैत ११ गते मंगलबार बिहान ६ बजे बाट १८ गतेसम्म देशभर लकडाउन गर्ने निर्णय गरेको थियो ।